Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της 1ης φάσης του Μουντομπάσκετ 2019 - Πότε θα δούμε τους αγώνες της Εθνικής μας

Ελλαδα
Tools

mundobasket

Όλοι οι αγώνες της “γαλανόλευκης” θα διεξαχθούν 15:00 ώρα Ελλάδος: την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου κόντρα στο Μαυροβούνιο, την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου κόντρα στη Βραζιλία και την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο τη Νέα Ζηλανδία.

Το πιο αμφίρροπο και απρόβλεπτο Μουντομπάσκετ των τελευταίων 20 ετών έρχεται μετά από πέντε χρόνια και είναι έτοιμο να χαρίσει μοναδικές στιγμές. Το Παγκόσμιο των απουσιών όπως ονομάστηκε λόγω των πολλών τραυματισμών, το Παγκόσμιο των Ευρωπαίων και γιατί όχι το Παγκόσμιο της Εθνικής και του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΜΕΤΑΔΟΣΕΩΝ

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr
11.00: Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr
11.30: Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
14.30: Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr
15.00: Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ 2
15.30: Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ 3 

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου
10.30: Ιταλία – Ανγκόλα, ΕΡΤ 2
11.00: Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
11.30: Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τυνησία – Ιράν, ert.gr
14.30: Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 3
15.00: Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Πόρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου
10.30: Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr
14.30: Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ 3
15.00: Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ 2
15.30: Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr 

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου
10.30: Ανγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου
10.30: Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr